Pogoń Prawobrzeże 2010 - strona nieoficjalna

Kodeks rodzica

1. Zawsze wspieraj swoje dziecko. Zapewniaj go, że wykonuje coś dobrego będąc częścią drużyny.

2. Zachęcaj je, żeby dokładnie trenowało i dawało z siebie wszystko.

3. Nie krytykuj trenerów. Pamiętaj, że trener jest dla zawodnika szefem, autorytetem i nauczycielem. Jeżeli go krytykujesz, jak możesz spodziewać się, że Twoje dziecko będzie go szanować i słuchać?

4. Nie krytykuj innych graczy. Nie pokazuj złości ani zazdrości kolegom Twojego dziecka z powodu ich sukcesów (więcej bramek, miejsce w pierwszym składzie, pochwała trenera). Tego rodzaju zawiści przechodzą na dziecko i mogą zniszczyć drużynę.

5. Bądź podporą swego dziecka. Nie wywieraj na nim presji, nie krytykuj, twoje dziecko tego nie potrzebuje.

6. Jako kibic, na meczu jak najbardziej wspieraj drużynę, ale nie twórz nerwowych sytuacji, nie bądź agresywny ani arogancki w stosunku do graczy, przeciwników i sędziów. Do drużyny przeciwnej i ich kibiców zawsze odnosimy się z szacunkiem i kulturą.

7. Domagaj się od swojego dziecka godnego sportowego zachowania nie tylko na boisku, ale i poza nim.

8. Nie porównuj swojego dziecka z innymi zawodnikami. Każde dziecko jest inne.

9. Zachęcaj swoje dziecko do gry zespołowej. Nieegoistyczny i pracowity sportowiec zwykle osiąga więcej.

10. Rozmawiaj z dzieckiem nie tylko po meczu, ale także przed nim. Ale pamiętaj: przed meczem nigdy nie mów mu ,,strzel gola” lub ,,musisz wygrać”. Zamiast tego powiedz np. ,,baw się dobrze”, „zagraj najlepiej jak potrafisz”.

Harmonogram zajęć

Wiosną nasze zajęcia odbywają się na boisku przy ul. Pomarańczowej 31:

GRUPA GRANATOWA
środa 16:15-17:15

GRUPA BORDOWA
wtorek 16:30-17:30
czwartek 16:15-17:15

UWAGA:
Na zajęcia przychodzimy punktualnie - pojawiamy się minimum 5-10 minut przed wyznaczonym czasem zajęć. Obowiązkiem każdego zawodnika jest posiadanie na treningu odpowiedniego sprzętu sportowego:
- wygodne buty piłkarskie/sportowe
- granatowa koszulka treningowa + krótkie spodenki
- butelka / bidon z niegazowaną wodą